117 eb5a2

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie uprawiają własne owoce, a niektóre z nich obejmują oszczędzanie pieniędzy, zdrowsze odżywianie i tworzenie zielonej przestrzeni na swoim podwórku. Uprawa własnych owoców nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, aby mieć odpowiedni rodzaj gleby do wzrostu jabłek i jabłoń, która może wydać dużo owoców.

Proces krok po kroku, dlaczego i jak uprawiać jabłka w Twoim ogrodzie

Proces uprawy jabłek w ogrodzie nie jest taki trudny. W rzeczywistości uprawa jabłek jest łatwa, jeśli postępujesz krok po kroku, jak to zrobić. Pierwszy krok w uprawie jabłek zaczyna się od sadzenia nasion. Następnie musisz je podlać i upewnić się, że są w odpowiednim miejscu do wzrostu. Następnym krokiem jest nawożenie ich materiałem organicznym z gleby ogrodowej, takim jak kompost i obornik. Czwartym krokiem jest upewnienie się, że rośliny mają wystarczającą ilość składników odżywczych do wzrostu poprzez stosowanie nawozu organicznego dwa razy w tygodniu. Po wykonaniu wszystkich tych czynności musisz posadzić jabłonie wokół swojego ogrodu, aby mogły prawidłowo rosnąć i owocować w odpowiednim czasie. Jabłko to owoc uprawiany od tysięcy lat. Jest to jedna z najpopularniejszych roślin uprawianych w klimacie umiarkowanym i tropikalnym. Istnieje wiele odmian jabłek, ale wszystkie rodzaje mają tę samą podstawową strukturę i proces wzrostu:

- Jabłonie mają pojedynczą łodygę z odchodzącymi od niej gałęziami, z liśćmi na łodydze i gałęziach.

- Jabłonie zazwyczaj rosną do wysokości od pięciu do dziesięciu stóp, z owocami rosnącymi na górze, podczas gdy kwiaty rosną na dole

- Jabłonie wymagają dobrego drenażu gleby podczas sadzenia, ponieważ potrzebują dobrego odprowadzania wody. Potrzebują również dużo światła słonecznego oraz składników odżywczych w glebie.

Jak znaleźć dobrą jabłoń do uprawy owoców w swoim ogrodzie?

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej jabłoni jest wizyta w centrum ogrodniczym lub skorzystanie z Internetu. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej dla siebie jabłoni. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj jabłek, które chcesz uprawiać. Niektóre jabłka są bardziej odpowiednie do jedzenia, podczas gdy inne są lepsze do robienia ciast i cydru. Następnym krokiem byłoby znalezienie różnych jabłoni, które zostały wyhodowane tak, aby dobrze rosły w twoim regionie, przy czym niektóre drzewa są bardziej odporne na zimno niż inne. Po zawężeniu wyboru rodzaju jabłoni, nadszedł czas, aby zacząć szukać takiej, która będzie odpowiednia dla Twojego ogrodu.