Pierwsze wrażenie może zaważyć na tym, czy pacjent zdecyduje się skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Czystość, estetyka i wysokiej jakości wyposażenie składają się na całościowy wizerunek gabinetu. Liczą się też komfort, ergonomia i wygoda – zarówno kosmetyczki, jak i osoby korzystającej z zabiegu. Sprawdź, co wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do salonu!
Jakość przede wszystkim – fotele, leżanki i masażery
Fotel kosmetyczny to mebel najczęściej wykorzystywany w gabinecie. W zależności od rodzaju świadczonych usług, to samo może dotyczyć foteli podologicznych, do manicure, pedicure czy tatuażu. Jeśli chcesz, by fotele długo zachowały swoje właściwości i prezentowały się estetycznie, wybierz meble wysokiej jakości. To prawda, że ich zakup wiąże się z większym wydatkiem. Jednak tylko profesjonalne fotele zapewnią wygodę i komfort pacjentom, będą bezpieczne i spełnią wymogi sanitarne.
W przypadku fotela kosmetycznego postaw na modele elektryczne. Umożliwiają one regulację położenia fotela na różnych płaszczyznach. Alternatywą dla foteli elektrycznych są hydrauliczne – regulowane za pomocą znajdującego się u podstawy pedału. Odpowiednie ustawienie zapewnia komfort osobie wykonującej zabieg.
Tak naprawdę każdy mebel w gabinecie kosmetycznym powinien być wysokiej klasy – od leżanki, przez taboret, aż po urządzenia takie jak masażery itp. Solidny sprzęt jest niezawodny i pozytywnie wpływa na wizerunek salonu. Bardzo szeroki wybór różnych rozwiązań znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne-wyposazenie/ .
Rola estetyki gabinetu kosmetycznego
Niewiele jest miejsc takich jak salony kosmetyczne, gdzie aspekt wizualny odgrywa rolę tak ważną rolę. Niezależnie od tego, czy wybierzesz minimalistyczną aranżację skandynawską, lśniącą elegancję, czy styl luksusowy ze złotymi dodatkami, pamiętaj o spójności. Wymaga to idealnego dopasowania wszystkich elementów wystroju. Dobrym rozwiązaniem okaże się zakup wyposażenia od jednego producenta.
Salon przygotowany na wizytę Sanepidu
Kompletując meble i pozostałe wyposażenie gabinetu kosmetycznego, pamiętaj o wymogach określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny. To wytyczne restrykcyjne i bardzo szczegółowe. Wskazują na przykład, że w salonie kosmetycznym musi znaleźć się wywieszka informująca o zakazie palenia. Dla właściciela gabinetu może być oczywiste, że w takim miejscu się nie pali. Dla pacjentów również. Mimo to informacja musi znajdować się w widocznym miejscu, inaczej inspektor ma prawo ukarać właściciela gabinetu.
Inny przykład to szatnia – jeśli w salonie jej nie ma, należy zadbać o wydzielenie miejsca wyposażonego w wieszaki na odzież, sofy, krzesełka itp. Przy czym meble do siedzenia powinny być obite gładkim materiałem, łatwym do utrzymania w czystości. To tylko niektóre z całej listy szczegółowych wymagań Sanepidu dla gabinetu kosmetycznego.
Dobrze wyposażony salon kosmetyczny jest bezpieczny, funkcjonalny i komfortowy. Jeśli zadbasz o wysokiej jakości meble, z pewnością zbudujesz pozytywny wizerunek swojego gabinetu!
- Zewnętrzny materiał partnerski